Z TikToku unikli gigabajty osobných údajov! Ide o jeden z najväčších dátových únikov vôbec.

Niekedy štvrtého septembra sa na hackerskom fóre Breach Forums objavil príspevok známej hackerskej skupiny AggressiveCurl o napadnutí jednej z najväčších sociálnych sieti na svete – TikToku. Malo ísť o obrovský únik osobných údajov – viac ako dve miliardy databázovych záznamov!

Pôvodný príspevok informujúci o úniku – BreachForums.to

Od uverejnenia príspevku sa však príbeh stihol zvrtnúť. Účet autora, ktorý bol zároveň jedným z útočníkov bol hackerským fórom permanentne zablokovaný. Dôvodom je, že celá situácia je údajnevfalošným poplachom.

Mnohí členovia hackerskej komunity neváhali a zverejnenú časť dát začali skúmať. Podľa predbežných výsledkov to pre hudobú platformu nevyzerá rúžovo. V databázach sa objavili záznamy platobných údajov, cookies…

Samotný TikTok popiera, že by k úniku údajov došlo.

V príbehu došlo k zvratu ešte jedenkrát po tom, čo vysvitlo, že útok síce útok je naozajstný, no originálny príspevok na fóre bol uverejnený falošných účtom hrajúcim sa na člena skupiny AggressvieCurl zodpovednej za útok.

Situácia je stále čerstvá. Odporúčam sledovať hashtag #TikTokBreach na Twittri. Nech to je akokoľvek, niekde nejaký sysadmin dostal veľmi nepríjemný budíček v strede noci …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *